آموزش اسکچاپ (Sketchup) را از مجموعه طراح شید بخواهید!

ساخت وبلاگ
چکیده : آموزش اسکچاپ (Sketchup) را از مجموعه طراح شید بخواهید! یکی از نیازهای بنیادین و اساسی انسان ها در ط... با عنوان : آموزش اسکچاپ (Sketchup) را از مجموعه طراح شید بخواهید! بخوانید :

آموزش اسکچاپ (Sketchup) را از مجموعه طراح شید بخواهید!

یکی از نیازهای بنیادین و اساسی انسان ها در طول تاریخ، نیازی به نام مسکن بوده است که از جهات مختلف دارای اهمیت ویژه ای می باشد. در طول تکامل تمدن بشری، انسان ها توانسته اند؛ سطح کیفیت خانه ها و ابنیه مورد استفاده خود را با استفاده از علوم و فناوری های گوناگون ارتقا بخشیده و مسکن را از مفهوم اولیه که در دنیای اولیه داشته است، به میزان بسیار زیادی جدا نمایند.

 شاهد این موضوع می باشیم که معماران و مهندسان ساختمان با استفاده از به روزترین تکنولوژی ‌ها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مثل آموزش اسکچاپ اقدام به ساخت و طراحی ساختمان هایی زیبا و مقاوم می نمایند. کشورمان ایران به عنوان کشوری است که دارای معماری منحصر به خود بوده که این معماری برگرفته از مفاهیم فرهنگ ایرانی و همچنین فرهنگ‌ های اسلامی است.

طراحی معماری ساختمان های مسکونی

 امروزه یکی از تجهیزات و امکانات نرم‌ افزاری که در بخش طراحی معماری ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد؛ مبحث استفاده از نرم افزار اسکچاپ می باشد. نرم افزار اسکچاپ زمینه ساز افزایش کیفیت و کاهش هزینه های مربوط به ساخت و طراحی ساختمان شده است و به همین دلیل در دنیای مهندسی معماری و ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

چرا بایستی نسبت به کسب آموزش طراحی اسکچاپ (Sketchup)  اقدام نماییم؟

اسکچاپ (Sketchup) به عنوان نرم ‌افزاری بسیار ساده و مورد استفاده در سه بعدی ‌سازی به ویژه در رشته معماری محسوب می شود. البته شایان ذکر است که نرم ‌افزار اسکچاپ در حوزه های مربوط به مهندسی راه و ساختمان، مهندسی مکانیک، و همچنین طراحی بازی ‌های کامپیوتری کاربرد زیادی دارد.

به طور کلی ویژگی ها و قابلیت های پیش‌ بینی شده در اسکچاپ، سبب شده است که بسیاری از کاربران و طراحان در ابعاد مختلف کاری از جمله غرفه سازی، طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی صنعتی و غیره از نرم افزار اسکچاپ استفاده نمایند.

به دلیل نقطه قوتی که نرم افزار اسکچاپ در طراحی های مربوط به رشته معماری دارا می باشد؛ بسیاری از معماران به منظور طراحی ایده های معماری مد نظرشان در محیط نرم افزاری، اقدام به فراگیری و استفاده از نرم افزار اسکچاپ می نمایند. همچنین به دلیل اهمیت نرم افزار اسکچاپ در رشته معماری و رشته های دیگر، بازار کار نسبتا مناسبی پیرامون طراحان اسکچاپ وجود دارد و برخورداری از تخصص طراحی اسکچاپ، این امتیاز را برای متخصصان این نرم افزار به وجود می آورد که؛ از رزومه بسیار قدرتمندی برای استخدام در شرکت های کوچک و بزرگ برخوردار باشند.

آمارها مبین این موضوع می باشند که استفاده از نرم افزار اسکچاپ در سالیان اخیر در سراسر جهان رشد روز افزونی داشته است و می توان این نرم افزار را یک نرم افزار فراگیر و بسیار کاربردی در رشته معماری و سایر رشته هایی که نام برده ایم، قلمداد می نمود.

 حوزه معماری و مهندسی ساختمان کشورمان نیز، از این قاعده مستثنی نمی باشد و بخش اعظمی از طراحی ‌های مربوط به حوزه معماری ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره به وسیله ابزارهای کاربردی نرم افزار اسکچاپ به انجام می رسد.

با این اوصاف لزوم یادگیری و آموزش اسکچاپ برای علاقه مندان و متقاضیان بسیار حائز اهمیت قلمداد می ‌شود.

اما چگونه بایستی آموزش های مربوط به نرم افزار اسکچاپ را فرا گیریم؟

نگران نباشید؛ پاسخ این سوال را در مجموعه طراح شید خواهید یافت.

با استفاده از پکیج های ویدیویی و pdf آموزش طراحی اسکچاپ؛ به راحتی می توانید با صرف کمترین هزینه و زمان، یک طراح اسکچاپ حرفه ای شوید.

 

 

آموزش,اسکچاپ,(Sketchup),را,از,مجموعه,طراح,شید,بخواهید!,...
نویسنده : کاووسی فر بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 25 آذر 1397 ساعت: 0:48